Drodzy Studenci,
Dodatkowa rekrutacja na studia i praktyki w ramach Erasmus + na semestr letni 2024/2025!!!
Wnioski wyjazdowe (proszę wypełniać je elektronicznie) można składać (bezpośrednio lub skany online) do profesor Joanny Kulskiej, dr Bartosza Czepila lub w sekretariacie w pokoju 309
od 1 do 11 października 2024.
Zachęcamy Was do wyjazdu na studia i praktyki w ramach Erasmus+ i do śledzenia strony internetowej naszego Biura Erasmus+ (zob. https://hello.uni.opole.pl/erasmusplus/), strony FB naszego Instytutu (zob. https://www.facebook.com/InstytutPolitologiiUo/?locale=pl_PL) oraz ogłoszeń na tablicach informacyjnych w Collegium Civitas. Tam będą pojawiać się ogłoszenia o rekrutacji.
O czym należy pamiętać?
15 października 2024, godz. 16.00 w sali 314
Szczegóły dotyczące rekrutacji, gdzie znajdziecie wniosek wyjazdowy i stawki stypendialne, są tutaj: https://hello.uni.opole.pl/blog/2024/09/27/dodatkowa-rekrutacja-na-studia-i-praktyki-w-semestrze-letnim-2024-2025/Uczelnie partnerskie dla naszego wydziału znajdziecie tutaj: https://hello.uni.opole.pl/erasmusplus-2/uczelnie-partnerskie/
Additional recruitment for studies and traineeship within the Erasmus + Programme for the summer semester 2024/2025 !!!!!!!!
Remember!
Interview for the students of the Faculty of Political Science and Social Communication will be held on October 15th, at 16:00 in the room no 314Details of the recruitment, including the application form and scholarship rates, see:https://hello.uni.opole.pl/blog/2024/09/27/additional-recruitment-for-mobilities-for-study-and-traineeship-during-the-spring-semester-of-2024-2024/The list of partner universities: https://hello.uni.opole.pl/erasmusplus/uczelnie-partnerskie/
O programie…
Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.
W Instytucie Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej powyższe założenia są realizowane przede wszystkim przez wspieranie mobilności edukacyjnej i naukowej studentów (zob. zasady mobilności) oraz pracowników naukowych (zob. zasady mobilności) naszego Instytutu. Współpracujemy z kilkudziesięcioma uczelniami partnerskimi w Europie m.in. we Francji, Hiszpanii, Niemczech, na Ukrainie, na Węgrzech czy w Turcji. Studenci i pracownicy mają więc możliwości wyjazdu do kilkudziesięciu uczelni w Europie (zob. pełną listę).
Wyjazd na studia w ramach Erasmus + pozwala nie tylko na zdobywanie wiedzy i doświadczenia w międzynarodowym środowisku, ale także na wypracowanie kompetencji społecznych niezbędnych do funkcjonowania w zglobalizowanym świecie. Natomiast pracownicy naukowi mogą podzielić się wynikami swoich badań na forum zagranicznym oraz nawiązać kontakty, które w przyszłości stanowią platformę współpracy naukowej i dydaktycznej. Wymiana ma charakter obustronny, wobec tego Instytut gości zagranicznych studentów oraz pracowników wzbogacając w ten sposób środowisko uniwersyteckie oraz ofertę wykładową.
Koordynatorami programu Erasmus + w Instytucie Politologii są: prof. UO Joanna Kulska i dr Bartosz Czepil